Halowe Mistrzostwa Skawiny w lekkoatletyce już za nami…

1 kwietnia 2023

W dniu 31 marca 2023r w hali sportowej przy SP nr 2 i LO w Skawinie odbyły się XIII Halowe Mistrzostwa Skawiny w Lekkoatletyce szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na starcie stanęło 277 uczestników reprezentujących 11 Szkół Podstawowych skawińskiej gminy oraz LO w Skawinie , LO z Łagiewnik w Krakowie. Uczniowie ze szkół podstawowych startowali w 3-ch kategoriach wiekowych (klasy 3-4, 5-6 i 7-8) natomiast młodzież licealna w jednej kategorii wiekowej. Młodzi lekkoatleci startowali w następujących konkurencjach: 30m ze startu niskiego (biegi eliminacyjne oraz finałowe w poszczególnych kategoriach wiekowych), 100m po obwodzie, 300m dziewczęta, 400m chłopcy, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską oraz sztafeta 4x100m dziewcząt i chłopców. W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych dziewcząt: I-miejsce zajęła SP nr1 – 120pkt, II-miejsce SP nr 2 – 119pkt, III-miejsce SP w Rzozowie – 101,5pkt, wśród chłopców I- miejsce SP nr 4 – 115pkt, II-miejsce SP nr 2 – 92pkt, III-miejsce SP Kopanka – 89pkt. W klasyfikacji drużynowej szkół ponadpodstawowych kolejność była następująca, dziewczęta: I- miejsce LO Skawina, II-miejsce LO Łagiewniki, chłopcy: I-miejsce LO Skawina. Do punktacji zespołowej szkół podstawowych zaliczony był wynik/miejsce uczestnika/czki w danej konkurencji w trzech kategoriach wiekowych (miejsca przeliczone na punkty). Młodzież rywalizowała bardzo ambitnie zgodnie z duchem „fair play” przy głośnym dopingu kolegów i koleżanek, którzy z widowni mogli obserwować zawody. Oczywiście gwiazdą zawodów była aktualna Mistrzyni Europy w biegu na 60m w kategorii U12 Nikola Dutka-Wołoch, na co dzień uczennica SP w Rzozowie. Obserwując zawody ich poziom i zaangażowanie uczestników można stwierdzić niezaprzeczalnie fakt iż, w naszym mieście i gminie mamy bardzo dużo utalentowanych dzieci i młodzieży, którzy bardzo chętnie oddali by się pasji lekkoatletycznej a zwłaszcza dziewczęta.


Nagrody, medale, dyplomy oraz puchary wręczali: Zastępca Dyrektora CKiS w Skawinie Jakub Krasuski oraz opiekunowie/nauczyciele zwycięzców w poszczególnych konkurencjach w danych kategoriach wiekowych. Na szczególne podkreślenie zasługuje wspaniała atmosfera w trakcie zawodów, bowiem lekkoatletyka zwana „królową sportu” wyzwala wspaniałe sportowe emocje i reakcje wśród młodych ludzi. Gratulacje dla wszystkich uczestników i zwycięzców, podziękowania dla nauczycieli-opiekunów z poszczególnych szkół oraz dla Dyrekcji LO i SP nr 2 w Skawinie za umożliwienie przeprowadzenia tych zawodów. Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” przy wsparciu organizacyjnym Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć  z zawodów pod linkiem https://drive.google.com/drive/folders/16wWwmXXTI6arzGrJVj-fMyiW7fkshFzX?usp=sharing

Szczegółowe wyniki : https://biegskawina.pl/wp-content/uploads/2023/04/DEKORACJA-2023.docx

Projekt współfinansowany ze środków budżetu gminy Skawina
https://drive.google.com/drive/folders/16wWwmXXTI6arzGrJVj-fMyiW7fkshFzX?usp=sharing

Post navigation

Narzędzia dostępności