Szkolenie sportowe z Jedynką 2022

16 grudnia 2022

15 grudnia 2022 zakończyły się zajęcia sportowe prowadzone przez nasz klub. Ale w styczniu wracamy ponowie…

Szkolenie siatkarskie z Jedynka 2022 – projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Skawina – zakładał organizacje zajęć siatkarskich dla uczniów klas 4-6. W przeciągu całego roku aż 39 osób skorzystało z naszej oferty zajęć. Treningi ukierunkowane były na zdobywanie sprawności ogólnej i naukę elementów technicznych i taktycznych gry w siatkówkę. Uczestnicy poznali technikę poruszania się po boisku, potrafią odbijać piłkę sposobem górnym i dolnym oraz zagrywać. rozpoczęto też naukę zbicia w wyskoku piłki i jej obrony w polu – doskonalenie tych elementów będziemy kontynuować w przyszłym roku. Uczestnicy zajęć mogli sprawdzić swoje umiejętności w grze – 15 czerwca odbył się turniej minisiatkówki gdzie w dwójkach uczestnicy mogli powalczyć o medale i drobne nagrody rzeczowe. Młodzi adepci siatkówki mogli sprawdzić również swoje umiejętności na turniejach w Krakowie. 24 maja i 26 listopada na obiektach ZSOS nr 2 w Krakowie UKS Sparta zorganizował turniej siatkarski „dwójek”. W pierwszym turnieju nie odnieśliśmy znaczących sukcesów ale już w drugim – para Ksawery Stypuła i Konrad Burkat zdobyli 2 miejsce a Igor Makuch i Filip Dyrek 4 miejsce. Naszym zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zapraszamy do galerii zdjęć z naszych zajęć https://drive.google.com/drive/folders/1kXZYuzoJRizIrCEzRJg_LqhQngu9oE_Y?usp=sharing

Szkolenie lekkoatletyczne z Jedynką 2022 – to drugi projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Skawina. w ramach tego projektu są realizowane zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci klas 2 i 3 Szkoły Podstawowej. Dzieci uczestnicząc w zajęciach z lekkoatletyki miały możliwość zapoznania się z różnorodną  formą naturalnego ruchu. Ćwiczenia lekkoatletyczne bardzo przydatne dla rozwoju młodego organizmu, kształtują najpełniej właściwe nawyki ruchowe i rozwijają wszystkie cechy fizyczne i psychiczne. Poszczególne ćwiczenia, zabawy i gry lekkoatletyczne wyrabiają specyficzne umiejętności potrzebne sportowcowi jak i jednostce społecznej: szybkość, zręczność, siłę i wytrzymałość, koordynację ruchową, gibkość, skoczność, a także sumienność, uczynność, opanowanie itp. Dzieci ćwicząc naprzemiennie w różnej formie biegi , skoki, rzuty aktywizują różne grupy mięśniowe i zdolności motoryczne, przydatne nie tylko w hali sportowej ale w życiu codziennym. Przeciwdziałają chorobom cywilizacyjnym takim jak nadwaga czy wady kręgosłupa. Korzystnie wpływają na system odpornościowy i układ nerwowy dzieci.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu gminy Skawina

Post navigation

Narzędzia dostępności