VI Otwarty Turniej Siatkarski

5 czerwca 2022

Już po raz 6 do Skawiny zawitali siatkarze aby zagrać w Otwartym Turnieju Siatkarskim organizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Skawinie przy współpracy z CKiS w Skawinie.

W sobotę, 4 czerwca na Hali Sportowej przy LO odbył się VI Otwarty Turniej Siatkarski w którym rywalizował 12 drużyn z województwa małopolskiego. Zgłosiły się drużyn, które od lat są stałymi bywalcami naszych turniejów – Orły Naprawa, Świnna Poręba czy AZS UEK ale pojawiły się też nowe drużyny – WhatEver z Myślenic, Awaria Kraków czy Faraon Team. Skawinę reprezentowały aż dwie drużyny – Skawina i Wysoki procent.

O godzinie 9 rozpoczęła się rywalizacja grupowa. 3 grupy po 4 zespoły rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Po zaciętych meczach, gdzie często rozgrywany był trzeci decydujący set do pół finałów awansowały drużyny – Skawina, EVT, Pokłosie i Faraon Team.
Ostatecznie na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna Skawina, na drugim EVT, a trzecie zajęła drużyna Pokłosie. Zwycięskie zespoły otrzymały puchary, dyplomy, medale i drobne nagrody rzeczowe, które wręczył Wice – starosta Powiatu Krakowskiego Pan Arkadiusz Wrzoszczyk.

Na trybunach atmosfera była gorąca, pojawili się młodzi kibice – młodzi siatkarze szkolący się w różnych sekcjach siatkarskich w Skawinie. Po pandemii mogli na żywo zobaczyć mecze rozgrywane na wysokim poziomie siatkarskim i kibicować swoim trenerom, którzy grali w jednej z drużyn.

Zapraszamy do galerii zdjęć z turnieju https://drive.google.com/drive/folders/1WJpttVQsVac62YqTCAiZyEBZ5MX8hmeu?usp=sharing

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina i Powiatu Krakowskiego

Post navigation

Narzędzia dostępności