VII Otwarty Turniej Siatkarski

5 czerwca 2023

W minioną sobotę, 3 czerwca na hali sportowej przy LO odbyła się już 7 edycja Otwartego Turnieju Siatkarskiego, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy  „Jedynka” w Skawinie przy współpracy z CKiS w Skawinie.

W turnieju rywalizowało 12 drużyn z województwa małopolskiego i nie tylko. Stali bywalcy   –  Świnna Poręba,  AZS UEK Faraon Team Kraków, Papa Gelato, Lotnicy Kraków  ale pojawiły się też nowe drużyny – Buzdygany, Rapapara, Projekt X ET Freestyle oraz dwie drużyny z Rzeszowa – Turbo i KMT Rzeszów. Skawinę Reprezentował „stary skład” ale pod nową nazwą – Piękna i Bestie.

Zaraz po  godzinie 9 rozpoczęła się rywalizacja grupowa. 3 grupy po 4 zespoły rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Po zaciętych meczach i skrupulatnie liczonych punktach do finału awansowały  drużyny – E T Freestyle, Lotnicy, Faraon Team Kraków a z drugiego miejsca z najlepszym bilansem punktowym Rapapara z Myślenic. I to właśnie ta drużyna ostatecznie uplasowała się na pierwszym  miejscu, na drugim ET Freestyle, a trzecie zajęła drużyna Lotników. Zwycięskie zespoły otrzymały puchary, medale i drobne nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowa koszulkę i produkty  z lokalnej firmy.

Na trybunach atmosfera była gorąca, pojawili się młodzi kibice – młodzi siatkarze szkolący się w różnych sekcjach siatkarskich w Skawinie. Po pandemii mogli na żywo zobaczyć mecze rozgrywane na wysokim poziomie siatkarskim i kibicować swoim trenerom, którzy grali w jednej z drużyn.

Zapraszamy do galerii zdjęć z turnieju   https://drive.google.com/drive/folders/14k8PAOLYbWBLY4NVuLXmKMy0slKEFQRA

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina i Powiatu Krakowskiego

Post navigation

Narzędzia dostępności