X Bieg Niepodległości  Skawina – Mogilany!!!

29 października 2023

Dodatkowa kategoria Nordic Walking

Miłośników biegania oraz Nordic Walking zapraszamy do udziału w X Biegu Niepodległości Skawina-Mogilany w dniu 11 listopada 2023 godz. 12.00. Tradycyjnie organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” przy współpracy z CKiS w Skawinie, Gminą Skawina, Gminą Mogilany, Szkołą Podstawową nr 6 w Skawinie i Szkołą Podstawową w Mogilanach. Bieg odbędzie się na terenie dwóch sąsiadujących Gmin Skawina i Mogilany. Punktualnie o godz. 12.00 po wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego  uczestnicy w biało -czerwonych koszulkach z orłem na piersiach wyruszą na trasę z ul. Witosa przed SP nr 6 w Skawinie a celem będzie Rynek w Mogilanach. Trasa biegu bardzo urozmaicona, średnio-trudna, nawierzchnia asfaltowa 100%, długość 8km, różnica wzniesień 169m. W ramach biegu odbędą się również IX Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego (ziemskiego) w Biegu Górskim. Uczestnicy podążający w kierunku mety w Mogilanach, najwyższego punktu w okolicy będą mieli okazję podziwiać piękną panoramę Krakowa a nawet Tatr w przypadku dobrej widoczności. Dla uczestników organizatorzy jak zawsze w Skawinie przygotowali bardzo atrakcyjne pakiety startowe (produkty lokalnych firm), medale, biało-czerwone koszulki oraz inne liczne niespodzianki. Najlepsi w kategoriach open otrzymują nagrody finansowe i puchary a w kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe oraz puchary.

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg zgodnie z regulaminem biorą udział w losowaniu licznych nagród: 2Telewizoyr LED 43” i inne.

Biuro zawodów na starcie w Szkole Podstawowej nr 6 w Skawinie ul. Witosa 4. Organizator zapewnia transport bagażu osobistego uczestników biegu, ze startu na metę (Skawina- Mogilany) zapakowanego w ponumerowane worki otrzymane wraz z pakietem startowym oraz przewóz uczestników w kierunku przeciwnym po zakończeniu imprezy tj. Mogilany – Skawina na miejsce startu (parking).

Parking dla zmotoryzowanych na terenie SP nr 6  ul. Witosa 4, wjazd od ul. Bukowskiej.

Biuro zawodów na mecie, przebieralnie, ciepły posiłek (pyszny bigosik) oraz zakończenie i rozdanie nagród odbędzie się nowo wybudowanej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Mogilanach ul Św. Bartłomieja 16/1.

Serdecznie zapraszamy 11 listopada do udziału w naszej imprezie, miła i prawdziwie sportowa atmosfera zapewniona.

Zapraszamy na stronę internetową : www.mogilany.biegskawina.pl

Zawody obsługuje firma Datasport.

PROGRAM IMPREZY: 11 listopada (sobota)

  • 8.30 – 11.45 – odbiór pakietów startowych, numerów startowych, przyjmowanie worków z odzieżą do depozytu
  • 11.50 – odjazd samochodu z bagażem zawodników w kierunku mety w Mogilanach
  • 12.00 – start do X Biegu Niepodległości Skawina – Mogilany
  • 13.45 – zakończenie imprezy, ogłoszenie wyników, rozdanie nagród ( SP w Mogilanach)
  • 14.30 – przewóz uczestników biegu w kierunku Skawiny (parking przy SP nr 6)

Projekt organizowany przy wsparciu finansowym:

Ministerstwa Sportu i Turystyki

Gminy Skawina, Gminy Mogilany, Powiatu Krakowskiego i Województwa Małopolskiego.

skrót regulaminu:

1.W klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn zdobywcy miejsc I – III otrzymają nagrody;

  • I miejsce – puchar + nagroda o wartości 600zł
  • II miejsce – puchar + nagroda o wartości 400zł
  • III miejsce – puchar + nagroda o wartości 300zł

2. W klasyfikacji wiekowej kobiet i mężczyzn zdobywcy miejsc I – III otrzymają  puchary, nagrody rzeczowe

  3. W klasyfikacji IX Mistrzostw Powiatu Krakowskiego (ziemskiego – gminy Krzeszowice, Skała, Skawina, Słomniki,  Świątniki Górne,  Czernichów,  Igołomia-Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Sułoszowa, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki) kobiet i mężczyzn zdobywcy miejsc I-III otrzymują puchary i nagrody rzeczowe.

4. W klasyfikacji mieszkańców Gminy Skawina i Gminy Mogilany zdobywcy miejsc I-III otrzymają puchary plus nagrody rzeczowe (kobiety, mężczyźni).

5. W klasyfikacji Nordic Walking open oraz wiekowej (K18i40 oraz M18i40) zdobywcy miejsc I – III (kobiety, mężczyźni) otrzymają  puchary plus nagrody rzeczowe.

6. Nagrody dla najstarszej uczestniczki i najstarszego uczestnika.

7. Nagrody w klasyfikacji wiekowej nie kumulują się z nagrodami w klasyfikacji generalnej.

Post navigation

Narzędzia dostępności