Podsumowanie Narodowego Biegu Stulecia VIII

17 marca 2022

W dniu 11 listopada br. odbył się Narodowy Bieg Stulecia-VIII Bieg Niepodległości Skawina-Mogilany. Była to kolejna impreza biegowa organizowana przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” przy współpracy z Gminą Skawina i Gminą Mogilany, Szkołą Podstawową nr 6 w Skawinie, CKiS w Skawinie. Po wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego i oddaniu strzału z pistoletu przez I-go Zastępcę Burmistrza w Skawinie Witolda Grabca, około 300 uczestników wyruszyło na 8km trasę. Start odbył się z ulicy Witosa w Skawinie i dalej ulicami Bukowską, Batalionów Chłopskich, Wyspiańskiego, Chorowice, Kulerzów, ulicą Skawińską z metą na Rynku w Mogilanach, najwyższym punkcie w okolicy. Trasa biegu bardzo urozmaicona, dosyć wymagająca o różnicy wzniesień 170m. Uczestnicy biegu podążający w kierunku mety w Mogilanach, mieli okazję podziwiać piękną panoramę Skawiny, Krakowa i okolic.

Jako pierwszy na mecie zameldował się ABDERRAHIM Elasr z Maroka w bardzo dobrym czasie 27min. 36sek. przed DIMICCOLI Roberto z Włoch. Najlepszą z kobiet okazała KUDLIŃSKA Julia z Wieliczki czas 36min.27sek. przed YAROKHAU Agnieszką z Dobczyc. W klasyfikacji mieszkańców Gminy Skawina I-miejsca zajęli Dudek Alicja i Paweł Starzak ze Skawiny a wśród mieszkańców Gminy Mogilany Magdalena Płaziak – Kowalska z Libertowa i Francuz Konrad z Mogilan. W klasyfikacji Powiatu Krakowskiego – ziemskiego zwyciężyli Magdalena Płaziak – Kowalska z Libertowa i Sroka Mirosław Węgrzce Wielkie. Najstarszymi uczestnikami biegu okazali się Woźniak Krystyna z Balic oraz Karpiński Ździsław rocznik 1942 z Krakowa. Ci ostatni otrzymali szczególne nagrody i puchary, ufundowane i wręczone przez radnego ze Skawiny p. Marka Wspólnika. Pogoda dopisała jak zawsze w Skawinie dużo słońca trochę chmur. Na trasie i mecie uczestników dopingowali liczni mieszkańcy Skawiny, Mogilan i okolic. Szczególne podziękowania za oryginalną dekorację i głośny doping dla mieszkańców ul. Bukowskiej 37a i 39. Biuro zawodów na starcie biegu było umiejscowione w budynku Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie. Plenerowe zakończenie imprezy, konsumpcja pysznego bigosu i wiejskiego chleba oraz wręczenie nagród odbyło się w Parku przy Dworze w Mogilanach.

Najlepsi biegacze otrzymali nagrody pieniężne, puchary, nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy koszulki, okolicznościowe medale oraz dyplomy. Na zakończenie całej imprezy wszyscy uczestnicy biegu brali udział w losowym podziale dodatkowych nagród. Puchary i nagrody wręczali przybyli przedstawiciele władz samorządowych w osobach: Wice-starosta Powiatu Krakowskiego

p. Arkadiusz Wrzoszczyk, Dyrektor wydz. Promocji i Współpracy Powiatu Krakowskiego p. Małgorzata Zięć, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina p. Norbert Rzepisko, Wójt Gminy Mogilany p. Piotr Piotrowski, Kierownik Wydziału Edukacji i Zdrowia w Skawinie p. Marek Marzec, Przewodniczący Rady Gminy Mogilany p. Zbigniew Staszczak, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie p. Urszula Osielczak, Z-ca Dyrektora ds. Sportu z CKiS w Skawinie Jakub Krasuski oraz radny Rady Miejskiej w Skawinie p. Marek Spólnik. Serdeczne podziękowania i gratulacje składają organizatorzy wszystkim uczestnikom za przyjazd i udział w naszej kameralnej imprezie, którzy zechcieli w ten sposób świętować 103-rocznicę Odzyskania Niepodległości. Podziękowania dla współorganizatorów, wolontariuszy, uczniów Szkół Podstawowych nr 6 i nr 1 w Skawinie. Szczególne podziękowania dla Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Skawinie, Straży Miejskiej w Skawinie, Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Skawina (jednostki: Korabniki, Rzozów, Kopanka, Krzęcin, Jaśkowice, Radziszów, Wola Radziszowska, Facimiech, Wielkie Drogi, Borek Szlachecki) i Gminy Mogilany (jednostki: Buków, Konary, Mogilany, Włosań) którzy czuwali na całej trasie nad bezpieczeństwem uczestników. Podziękowania dla pracowników Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz dyrekcji i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie za pomoc i wsparcie organizacyjne.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich miłośników biegania i ruchu na świeżym powietrzu, którzy po prostu byli, pomagali i wspierali nas. Słowa uznania i gorące podzękowania dla sponsorów, darczyńców i partnerów: ZPH „Frezwid” Sp. j., Bank Spółdzielczy w Skawinie, Lajkonik Snack Sp.z o.o., Makarony Czanieckie Sp. z o.o., Grana Sp. z o.o. , Firma Waśpol Sp.j., Firma Ziaja, Restauracja „Zakątek Smaków.

Post navigation

Narzędzia dostępności