XIX Bieg Skawiński, V Memoriał im. Tomasza Staszczaka, X Bieg Skawiński na Rolkach – relacja, podsumowanie

17 marca 2022

W niedzielę, 8 maja 2022r w Skawinie odbyła się XIX edycja Biegu Skawińskiego oraz X Jubileuszowa Biegu Skawińskiego na Rolkach. Pogoda jak zawsze dopisała lekko pochmurny poranek i bardzo słoneczne popołudnie korzystne dla kibiców i organizatorów ale niestety nie dla wszystkich uczestników biegu. W godzinach dopołudniowych jako pierwsi walkę z dystansem i zmęczeniem podjęli młodzi rolkarze na asfaltowym torze przy Błoniach Skawińskich, a następnie młodzi biegacze z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W sumie około 500 młodych rolkarzy i biegaczy przekroczyło linię mety. Tradycyjnie, wszyscy startujący otrzymali oryginalne medale, dyplomy oraz lody, a najlepsze trójki z każdej kategorii nagrody rzeczowe.

Biegi dzieci w ramach Biegu Skawińskiego

Po dekoracji najmłodszych na 9 km trasę do Radziszowa i z powrotem wyruszyli rolkarze. Wśród 117 rolkarzy bezkonkurencyjny okazał się Paweł Ciężki z Krakowa, a wśród pań Kinga Zielińska z Gdańska.

Oczekiwany z dużym zainteresowaniem Bieg Główny na 10 km tradycyjnie wystartował o godz. 15.30 . Od samego startu tempo nadawali dwaj smukli biegacze z Polski i Kenii. Ostatecznie zwyciężył Mateusz Mrówka z Radlina w czasie 30min. 30 sek. Wśród kobiet bardzo szybko pobiegła reprezentantka Ukrainy Valentyna VERETSKA w czasie 34min. 48sek. Bieg Główny ukończyło 568 uczestników. W klasyfikacji V Memoriał im. Tomasza Staszczaka zwyciężył Gerard Bednarczyk z Krakowa, a wśród pań Katarzyna Tłok ze Skawiny. W ramach Biegu Skawińskiego odbyły się XIII Mistrzostwach Polski Energetyków w biegu na 10 km. W tej kategorii mogli startować pracownicy elektrowni, elektrociepłowni i spółek dystrybucyjnych oraz innych firm bezpośrednio współpracujących z energetyką. Najlepszymi energetykami okazali się Patryk Marmon z Krakowa oraz Martyna Ulikowska z Gościna, drużynowo PGE ELEKTROWNIA TURÓW przed FENIKS PGE LEKTROWNIA OPOLE. W kategorii XII Mistrzostw Gminy Skawina w biegu na 10km najlepszym okazał się ponownie Mateusz Morawa Gołuchowice, a wśród kobiet „Mistrzynią Gminy Skawina” została Marcelina Bugno ze Skawiny. Wszyscy uczestnicy XIX Biegu Skawińskiego otrzymali oryginalne pamiątkowe medale, techniczne koszulki, dyplomy. Najlepsi w poszczególnych kategoriach premie pieniężne, nagrody rzeczowe, puchary a nagrody w postaci 2 telewizorów 43” w drodze losowania „padły łupem” biegaczy z Leńcz i Kłaja. Stowarzyszenie „Nasz Radziszów” ufundowało dodatkowe nagrody dla najlepszej Radziszowianki i najlepszego Radziszowianina. Najstarszymi uczestnikami okazali się Barbara Prymakowska z Tarnowa i Piotr Mikołajczyk z Będzina urodzony w 1940r.

Zawodnicy na trasie

Kolejny „festiwal biegania” w Skawinie zakończony i z pewnością bardzo udany, o czym świadczą frekwencja(ok.1100 biegaczy i rolkarzy) zadowolenie uczestników i bardzo przychylne komentarze.

Dekoracja zawodników

Serdeczne podziękowania i gratulacje składają organizatorzy wszystkim uczestnikom za przyjazd do Skawiny i udział w naszej imprezie. Tradycyjnie organizatorem XIX Biegu Skawińskiego był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”, współorganizatorzy to: Centrum Kultury i Sportu, Szkoła Podstawowa nr 6 i Klub Sportowy „Optima” oraz Klub Sportowy „Skawina Biega”. Podziękowania dla wolontariuszy: nauczycieli, uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 6 i nr 1 w Skawinie, pracowników CKiS w Skawinie. Serdeczne podziękowania dla funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej, ratowników Pogotowia Ratunkowego oraz członków OSP z całej Gminy Skawina, którzy czuwali nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem imprezy. Podziękowania dla wszystkich miłośników biegania i ruchu na świeżym powietrzu, którzy po prostu byli, dopingowali, pomagali i wspierali nas. Dekoracji najlepszych w poszczególnych kategoriach dokonali przedstawiciele władz samorządowych w osobach: Norbert Rzepisko Burmistrz Gminy Skawina, Arkadiusz Wrzoszczyk V-ce Starosta Powiatu Krakowskiego, Grzegorz Cieśla Dyrektor Produkcji Valeo Sp.z o.o., Marek Marzec Kierownik Wydziału Edukacji, Urszula Osielczak Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6, Jakub Krasuski Z-ca Dyrektora ds. Sportu z CKiS w Skawinie, Marek Wspólnik i Antoni Sapała Radni Gminy Skawina.
Gorące podziękowania i słowa uznania dla sponsorów, darczyńców i partnerów, którzy poprzez pomoc finansową i wsparcie organizacyjne przyczynili się do wzorowej organizacji imprezy, w szczególności: Gmina Skawia, Valeo Autosystemy Sp.z o.o. – Partner Generalny Biegu, CEZ Skawina S.A.-Partner Strategiczny, Urząd Marszałkowski, Województwoa Małopolskiego, Powiat Krakowski, MPEC S.A. w Krakowie, Centrum Zakupowe „Jan”, Ferro S.A., TrekoLaser Sp.z o.o., P.G.”Geoprzem”, Krakowski Bank Spółdzielczy, „Talbud-A, „Waśpol”Sp.j. , Bank Spółdzielczy w Skawinie, Hotel „Dworek Skawiński”, ZPH”Frezwid” sp.j., „Lajkonik Snack”, „Bahlsen”Sp.z o.o., Firma Ziaja, Przetwórnia Mięsa Dziewoński Stanisław, Masarnia Gubała, Piekarnia Dąbrowski, Firma „Prymat”, Firma „Iglomen” oraz za wsparcie organizacyjne dla Szkoły Podstawowej nr 3 i ZWiK w Skawinie.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Gminy Skawina, Województwa Małopolskiego i Powiatu Krakowskiego

Post navigation

Narzędzia dostępności