Szkolenie siatkarskie i lekkoatletyczne z Jedynką zakończone

17 grudnia 2023

15 grudnia 2023r. zakończyły się zajęcia sportowe w dwóch dyscyplinach prowadzone przez nasz klub. Ale już niebawem, już od 22 stycznia ruszamy z kolejną edycją zajęć.

Szkolenie siatkarskie z Jedynka 2023 – skierowane było do dzieci i młodzieży z gminy Skawina, głównie uczniów Szkoły Podstawowej nr 6. Przez nasz projekt udało się zachęcić systematycznego udziału w zajęciach sportowych i podnoszenia sprawności fizycznej sporą grupę dzieci – 32 osoby. Treningi ukierunkowane były na zdobywanie sprawności ogólnej i naukę elementów technicznych i taktycznych gry w siatkówkę. Uczestnicy poznali technikę poruszania się po boisku, potrafią odbijać piłkę sposobem górnym i dolnym oraz zagrywać. rozpoczęto też naukę zbicia w wyskoku piłki i jej obrony w polu – doskonalenie tych elementów będziemy kontynuować w przyszłym roku. Młodzi zwodnicy poznali zasad i przepisów gry w minisiatkówkę, a dla urozmaicenia szkolenia wprowadzony został element rywalizacji – dla dzieci zorganizowano dwa turnieje minisiatkowki – w czerwcu i październiku. Młodzi zwodnicy mieli również możliwość wzięcia udziału w Mikołajkowym Turnieju Dwójek.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Szkolenie lekkoatletyczne z Jedynką 2023 – o drugi projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Skawina. W ramach tego projektu są realizowane zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci klas 2 i 3 Szkoły Podstawowej. Dzieci (20 osób) uczestnicząc w zajęciach z lekkoatletyki miały możliwość zapoznania się z różnorodną  formą naturalnego ruchu. Przez nasz projekt udało się zachęcić dzieci do systematycznego udziału w zajęciach sportowych, do aktywnego spędzania wolnego czasu, do czynnego uprawiania sportów biegowych, nabywania nowych umiejętność i podnoszenia ogólnej sprawności fizycznej. Ćwiczenia lekkoatletyczne bardzo przydatne dla rozwoju młodego organizmu, kształtują najpełniej właściwe nawyki ruchowe i rozwijają wszystkie cechy fizyczne i psychiczne. Poszczególne ćwiczenia, zabawy i gry lekkoatletyczne wyrabiają specyficzne umiejętności potrzebne sportowcowi jak i jednostce społecznej: szybkość, zręczność, siłę i wytrzymałość, koordynację ruchową, gibkość, skoczność, a także sumienność, uczynność, opanowanie itp. Dzieci ćwicząc naprzemiennie w różnej formie biegi , skoki, rzuty aktywizują różne grupy mięśniowe i zdolności motoryczne, przydatne nie tylko w hali sportowej ale w życiu codziennym. Przeciwdziałają chorobom cywilizacyjnym takim jak nadwaga czy wady kręgosłupa. Korzystnie wpływają na system odpornościowy i układ nerwowy dzieci.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu gminy Skawina

Post navigation

Narzędzia dostępności